Starty  Opolan  -  wiadomości archiwalne
  2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009  
Zimowe pływanie
W dniach 1 - 4 grudnia 2010r. w Szczecinie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Zawodniczki MKS "Zryw" Opole zdobyły w sumie 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.
Najwięcej medali - cały komplet od brązu do złota - zdobyła Paula Żukowska, która wygrała 400m stylem dowolnym, była 2. na 800m st. dowolnym i 3. na 200m st. motylkowym. Jeden brązowy medal wywalczyła Natalia Pawlaczek na 200m stylem dowolnym.
Dwa medale zdobyły sztafety "Zrywu": złoty w sztafecie 4x200m stylem dowolnym (P. Żukowska, Anna Kawecka, Aleksandra Kamińska, N. Pawlaczek) a srebrny na 4x100m st. dowolnym (A. Kamińska, N. Pawlaczek, Sonia Bochyńska, A. Kawecka).
Ponadto 3 medale w kategorii młodzieżowej zdobyła Sonia Bochyńska. Na 100m stylem dowolnym była trzecia, a na 50m st. motylkowym i 50m st. dowolnym druga.
Złoto dla nyskich gimnastyczek
W Zespole Szkół Sportowych w Nysie w dniu 20.11 br. odbył się Drużynowy Puchar Polski w gimnastyce sportowej kobiet.
Nasze dziewczęta (Nyskie Towarzystwo Gimnastyczne/Zespół Szkół Sportowych w Nysie) po niesamowitej rywalizacji, bo startowało 87 zawodniczek - wygrały, zdobywając złoty medal. Druga drużyna NTG/ZSS zajęła bardzo dobre 8. miejsce na 16 zespołów startujących w zawodach.
W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej nasza zawodniczka Karolina Czarkowska bezkonkurencyjnie wygrała, a Oktawia Fułat (NTG/ZSS) była piąta.
Grand Prix - Puchar Polski w pływaniu
W Ciechanowie w dniach 6-7 listopada br. odbyły się kolejne zawody z cyklu Grand Prix - Puchar Polski w pływaniu, w których startowała trójka dziewcząt z Opolszczyzny: Paula Żukowska z opolskiego "Zrywu", Sonia Bochyńska z Juniora Kluczbork i Agata Pawlisz z MMKS Kędzierzyn-Koźle.
Najlepiej zaprezentowała się Paula Żukowska, która w ogólnej klasyfikacji zajęła 4. miejsce. Była m.in. pierwsza na 800m a druga na 400m st. dowolnym.
Sonia Bochyńska wywalczyła 3. miejsce na 100m st. dowolnym a czwarte miejsca zajmowała na 50m st. motylkowym oraz na 50 i 200m st. dowolnym.
15-letnia Agata Pawlisz, specjalistka w stylu klasycznym, zajmowała 4. m-ce na 100m, 7. na 200m i 9. na 50m st. klasycznym.
Wszystkie wyniki dostępne są na stronie:
»  www.omegatiming.pl
Taekwon-Do ITF - Puchar Europy
W Otwartym Pucharze Europy w Taekwon-Do ITF, który odbył się w Bratysławie w dniach 21 - 24.10.2010r. z udziałem ponad 850 zawodników z ponad 30 krajów, reprezentanci KS Taekwondo w Głubczycach zdobyli 9 medali, w tym trzy wywalczyli seniorzy, a sześć juniorzy.
Medale zdobyli: seniorzy - Marta Wsiaki (I miejsce w walkach do 58 kg), Dawid Wsiaki (III m. w walkach do 80 kg i III m. w technikach specjalnych), juniorzy - Mateusz Hładyłowicz (I m. w technikach specjalnych), juniorzy młodsi - Karolina Konik (II m. w walkach w kategorii otwartej, II i III miejsce w technikach specjalnych) oraz Kamila Ciechanowska (II m. w walkach do 45 kg oraz III m. w układach).
Od lewej: Daniel Jano, Michał Jano, Marta Wsiaki, Dawid Kubryk, Mateusz Hładyłowicz, Dawid Wsiaki, Kamila Ciechanowska i Karolina Konik
Pływanie - nowy sezon
Zawodami w Bochni 23.10.2010r. rozpoczęto nowy sezon Grand Prix - Puchar Polski w pływaniu. Startowali w nich zawodnicy MKS "Zryw" Opole.
W pływaniu stylem dowolnym Natalia Pawlaczek była druga na dystansie 100m, trzecia na 200m a czwarta na 50m.
Paula Żukowska zajęła drugie miejsce na 800m st. dowolnym, a czwarte na 200m st. zmiennym i 400m st. dowolnym.
W pierwszej dziesiątce plasowały się także Anna Kawecka i Aleksandra Kamińska.
Następne zawody z tego cyklu odbędą sxię w dniach 6-7 listopada w Ciechanowie.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w judo
Nasi judocy zdobyli 4 medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, rozgrywanych w dniach 16-17.10br. w Poznaniu.
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Krystian Jurowski (Gwardia Opole) w kat. 66kg oraz Agata Ozdoba (KJ AZS Opole) w kat. 63kg.
Brązowymi medalistami zostali: Natalia Znojek (Gwardia) w kat. 52kg oraz Tomasz Kowalski (KJ AZS Opole) w kat. 73kg.
Łącznie uzyskaliśmy 128 pkt. w systemie klasyfikacji sportu młodzieżowego.
Zapasy - Młodzieżowe Mistrz. Polski
Na rozgrywanych w Poznaniu w dniach 15-16.10.2010r. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym zawodnicy Orła Namysłów zdobyli 5 medali oraz 101 pkt. do klasyfikacji sportu młodzieżowego.
Srebrnymi medalistami zostali: Mariusz Sajdak w kat. 60kg, Arkadiusz Bohm w kat. 74kg, Michał Wesołowski w kat. 84kg oraz Konrad Dzwoniarek w kat. 96kg. W tej ostatniej kategorii brązowy medal zdobył Bogdan Krzyżański.
Gimnastyka sportowa - DMP
Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski 2010 w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach 7-9.10.2010.
W kategorii seniorów w klasie Mistrzowskiej, brązowy medal wywalczyli zawodnicy NTG Nysa w składzie: Maciej Łabutin, Kazimierz Tyczyński, Dominik Bury.
Wśród juniorów nasi gimnastycy zdobyli srebrny medal w składzie : Kamil Zoń, Jakub Zawadzki, Szymon Górecki i Patryk Pyrz.
W klasie młodzieżowej w finale stref, po eliminacjach z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, zawodnik NTG Karol Kuglarz zajął bardzo dobre 8. miejsce w wieloboju gimnastycznym.
Maciej Łabutin w ćwiczeniach na kółkach
Zapasy - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
W dniach 8 - 9.10.2010r. w Janowie Lubelskim odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. Bardzo dobrze spisali się w nich zapaśnicy LKS Orzeł Namysłów.
Bogdan Krzyżański i Konrad Dzwoniarek zdobyli brązowe medale, Arkadiusz Bohm i Mariusz Sajdak uplasowali się na piątym miejscu a Michał Wesołowski był ósmy.
Dorobek punktowy zapaśników Orła to 68 punktów, zaliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W punktacji drużynowej Orzeł zajął piąte miejsce. Startowali zawodnicy z 23 klubów.
Za tydzień w Poznaniu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w stylu wolnym, w których startować będą wolniacy Orła.
Zapasy - Międzywoj. Mistrz. Młodzików
W dniu 25.09.2010r. w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach startowali zawodnicy z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Reprezentanci Opolszczyzny zdobyli ogółem 18 punktów zaliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.
Mateusz Zybała z UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle zajął drugie miejsce w wadze do 100 kg. Na trzecich miejscach uplasowali się zawodnicy LKS Orzeł Namysłów: Wiktor Lejczak w wadze 38 kg, Rafał Zubyk w wadze 47 kg, Rafał Czyżowicz w wadze 53 kg i Marcin Szelągiewicz w wadze 100 kg.
MP Młodzików w lekkiej atletyce
W Toruniu w dniach 25 - 26.09.2010r. odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce pn. "Mały Memoriał J. Kusocińskiego". Nasi młodzi sportowcy zdobyli w nich 5 medali.
Katarzyna Siewruk z UKS MOS Opole zwyciężyła w biegu na 100m oraz 100m ppł. Sebastian Ludwig z LUKS Podium Kup zdobył srebrny medal w biegu na 110m ppł a brązowy w biegu na 300m ppł. Brązowy medal w skoku w dal zdobyła Alicja Sedlak z UKS MOS Opole.
Szachy młodzików
W Jarnołtówku w dniach 24 - 26.09.2010r. odbywały się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w szachach (województwo śląskie i opolskie). W zawodach wyraźnie dominowali nasi młodzi szachiści, którzy zajęli czołowe lokaty.
Wśród chłopców 1. miejsce zajął Aleksander Szmer, drugi był Robert Świerc a trzeci Dominik Paliszewski (wszyscy Rodło Opole).
W grupie dziewcząt zwyciężyła Agnieszka Kwiatkowska (Swornica Czarnowąsy) a drugie miejsce zajęła Julia Trusz (Rodło).
Nasi młodzi szachiści zdobyli łącznie 21 pkt. w systemie klasyfikacji sportu młodzieżowego.
Równolegle odbywały się otwarte mistrzostwa makroregionu dzieci z rocznika 2002 i młodszych. Zwyciężył w nich z kompletem punktów Jan Pułtorak przed Oskarem Ogłazą (obydwaj Rodło).
Siatkówka w Nybmurku
W dniach 13 - 16 września 2010r. odbył się w Nymburku VII Międzynarodowy Turniej Siatkówki Chłopców i Dziewcząt o Puchar Hetmana Kraju Środkowoczeskiego. W wyjeździe, organizowanym przez Urząd Marszałkowski, uczestniczyły trzy kluby z Województwa Opolskiego: SMS Opole (dziewczęta), OSiR Kluczbork (dziewczęta), AZS PWSZ Nysa (chłopcy).
  » Więcej ...
Olimpiada Młodzieżowa Singapur 2010
W rozgrywanych w Singapurze od 14.08.br. I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich brązowy medal w pchnięciu kulą kobiet wywalczyła Anna Wloka z LUKS Podium Kup, podopieczna trenera Jacka Dziuby.
XVI OOM - jeszcze medal
Nasi zawodnicy zakończyli już rywalizację na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
W dniach 12 - 15.08.2010r. odbywały się zawody w kolarstwie torowym. W wyścigu na punkty Marek Łazarewicz z LMGKK Ziemia Brzeska zdobył srebrny medal. Łącznie w tej dyscyplinie uzyskaliśmy 17,5 pkt.
Ogółem na XVI OOM zdobyliśmy 341,5 pkt. oraz 16 medali: 10 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.
MP w kolarstwie torowym
W dniach 24 - 27 lipca br. w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i orlików (do lat 23) w kolarstwie torowym. Biorący w nich udział zawodnicy LMGKK Ziemia Brzeska, startujący w kat. orlików, zdobyli ogółem 7 medali.
Dominika Żukowska trzykrotnie stawała na najwyższym podium: w sprincie na 200 m, w keirinie oraz w wyścigu na 500 m, natomiast srebrny medal zdobyła w scratchu na dystansie 7,5 km.
Andrzej Bartkiewicz był drugi w scratchu na dyst. 15 km a także zajął drugie miejsce w klasyfikacji "Omnium".
Srebrny medal w drużynowym wyścigu na 4000 m zdobyła ekipa "Ziemi Brzeskiej" w składzie: Szymon Godras, Mateusz Majdanik, Andrzej Bartkiewicz i Wojciech Pszczolarski.
Kolarstwo na XVI OOM
Na XVI OOM kolarze zakończyli rywalizację w dwóch z trzech dyscyplin. W kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego srebrny medal zdobył Tobiasz Lis ("Ziemia Opolska" Opole). W tej dyscyplinie uzyskaliśmy 17 pkt.
W zakończonej 4.08 br. rywalizacji w kolarstwie MTB zdobyliśmy 3 pkt. Wyścigi w kolarstwie torowym odbędą się w dniach 13 - 15 bm.
Szybkie szachy
W dniach 26 - 28.07.2010r. w Warszawie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W Pucharze Polski Juniorów do lat 8 w szachach szybkich P'30 brązowy medal zdobył szachista "Rodła" Opole Jan Pułtorak, który w szachach klasycznych przed niespełna trzema miesiącami został mistrzem Polski dzieci do lat 8, a nieco później zwyciężył także w otwartych mistrzostwach Republiki Czeskiej. W szachach błyskawicznych P'5 w kategorii dziewcząt do lat 10 od początku turnieju w strefie medalowej znajdowała się także zawodniczka "Swornicy" Czarnowąsy Agnieszka Kwiatkowska, która ostatecznie zajęła 4. miejsce.
XVI OOM - jeszcze złoto
Kolejne złote medale na XVI OOM wywalczyli nasi lekkoatleci. Anna Wloka z LUKS Podium Kup uzyskała najlepszy wynik w pchnięciu kulą kobiet, a Patryk Wróbel z MULKS Juvenia Głuchołazy zwyciężył w biegu na 800 m.
Ogółem w lekkiej atletyce nasza młodzież zdobyła 55,3 pkt.
XVI OOM - 10 medali pływaczek
Świetnie spisały się pływaczki z opolskiego Zrywu na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zdobywając 10 medali, w tym 7 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe.
Paula Żukowska była najlepsza na 400m stylem dowolnym a także na tym samym dystansie stylem zmiennym, natomiast brąz zdobyła na 200m st. zmiennym i na 800m st. dowolnym.
Dwa złote medale zdobyła Anna Kawecka - na 100 oraz 50m stylem dowolnym. Na tym ostatnim dystansie 4. miejsce zajęła Natalia Pawlaczek.
Natalia zwyciężyła natomiast na 200m stylem dowolnym a była druga na 50m także st. dowolnym.
Blisko podium była tez czwarta z naszych zawodniczek Aleksandra Kamińska, która trzykrotnie zajęła 5. miejsce: 200m st. zmiennym oraz 100 i 200m st. dowolnym.
Dwa złote medale zdobyła sztafeta złożona z wymienionych pływaczek: 4x100m oraz 4x200m stylem dowolnym.
Łącznie nasze pływaczki zdobyły 126,75 pkt. do klasyfikacji sportu młodzieżowego.
Wielkie brawa!
Medale pływaków
Na rozgrywanych w Oświęcimiu w dniach 9 - 11.07.2010r. Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 15 nasi pływacy zdobyli 6 medali.
Michał Domagała ze Zrywu Opole był najlepszy na 50m stylem motylkowym (ustanowił nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej) i na 200m stylem zmiennym. Srebrne medale zdobył na dystansie 100m stylem motylkowym oraz st. zmiennym.
Agata Pawlisz z MMKS Kędzierzyn-Koźle była druga na 200m st. klasycznym a trzecia na 100m st. klasycznym.
Złoto na XVI OOM
Kolejny medal dla naszego województwa, tym razem złoty, na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyła Zuzanna Chmiel z LKJ Lewada Zakrzów. Była ona najlepsza w ujeżdżaniu w konkursie dużych koni.
W jeździectwie województwo opolskie z 26 uzyskanymi punktami zajęło 5. miejsce.
XVI OOM - pierwszy medal
Na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich zakończono rywalizację w pierwszej z konkurencji w jeździectwie: w skokach przez przeszkody.
W konkursie dużych koni brązowy medal zdobyła Julia Cichecka z LKJ Ostroga Opole.
Strzelectwo sportowe
We Wrocławiu w dniach 1 - 4.07.2010r. odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w strzelectwie sportowym.
Zawodnik Vetrim Opole Marceli Krzysztoń zdobył złote medale w konkurencjach: pistolet dowolny 60 strzałów (642,4 pkt.) oraz pistolet pneumatyczny 60 strz. (669,6 pkt.).
Letnie pływanie
W ubiegłym tygodniu w Gorzowie Wlkp. i w Dębicy opolscy pływacy startowali w bardzo mocno obsadzonych Mistrzostwach Polski. Najlepszy wynik osiągnęła Magdalena Sproska z opolskiego "Zrywu" zdobywając srebro na dystansie 100m stylem motylkowym. Sztafeta dziewcząt Zrywu Opole na dystansie 4x100m stylem dowolnym i 4x100m st. zmiennym zdobyła dwa razy 8. miejsce.
Wśród zawodników z MMKS Kędzierzyna-Koźla najbliżej medalu był Remigiusz Grudziecki, który na dystansie 100m st. motylkowym zajął 4. miejsce.
Medale lekkoatletów
W dniach 26 - 28 czerwca br. w Białymstoku odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Nasi młodzi sportowcy zdobyli 4 medale, uzyskując 175 pkt. w systemie punktacji sportu młodzieżowego (z tego 102 pkt. UKS-MOS Opole).
Złote medale otrzymali: Justyna Jendro (LUKS Podium Kup) w biegu na 2000m z przeszkodami oraz Michał Kula (UKS-MOS Opole) w biegu na 110m przez płotki. W biegu na 100m p.pł. srebrny medal wywalczyła Paulina Rześniowiecka a brązowy Marta Furmańska (obydwie UKS-MOS Opole).
Fotofinish - 100m ppł; 1. Urszula Bhebhe (AZS-AWF W-wa), 2. Paulina Rześniowiecka (UKS-MOS Opole), 3. Marta Furmańska (UKS-MOS Opole)
Pływanie 12-latków
W dniach 25 - 27.06.2010r. w Ostrowcu Św. odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Młodzików 12 lat. Młode pływaczki z Opolszczyzny zdobyły w tych prestiżowych zawodach 4 medale.
Aleksandra Gruszczyńska z DOKiS Vega Dobrodzień, podopieczna trenera Olega Pyroga, z wynikiem 1.02.30 na 100m stylem dowolnym wywalczyła złoty medal. Ola zdobyła jeszcze dwa srebrne medale na dystansach 50 i 200m również stylem dowolnym.
Srebrny medal na dystansie 800m st. dowolnym zdobyła Katarzyna Mycak z MMKS Kędzierzyn-Koźle (z wynikiem 10.04.92 ).
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w taekwondo
20 czerwca br. zakończyły się w Łodzi finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim. Świetnie wypadli w nich zawodnicy Opolskiego Klubu Taekwondo zajmując w klasyfikacji drużynowej drużynowej drugie miejsce w kraju a indywidualnie zdobywając trzy medale.
Złoty medal w kategorii do 68 kg wywalczył Błażej Pluta, srebrny Aleksandra Gembarzewska w kat. do 57 kg a brązowy Sandra Kutkowska w tej samej kategorii. Medal Błażeja Pluty to pierwszy złoty medal OKT na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
Opolanie uzyskali łącznie 97 pkt. w klasyfikacji.
Sumo - Międzywojewódzkie Mistrz. Młodzików
W Brzegu Dolnym 13.06.br. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo. Województwo opolskie reprezentowali w zawodach zapaśnicy LKS „Orzeł” Namysłów. Ich start był bardzo udany. Ogółem zdobyli 16 medali: 4 złote, 3 srebrne i 9 brązowych.
Złote medale zdobyli: Kacper Sobuś (kat. 38 kg), Przemysław Komsa (42 kg), Rafał Czyżowicz (53 kg), Paweł Chrząstowski (59 kg).
Srebrnymi medalistami zostali: Szymon Makuch (35 kg), Robert Zubyk (47 kg), Maciej Krzyżaniak (72 kg).
Brązowe medale zdobyli: Jakub Bronka (35 kg), Wiktor Lejczak (38 kg), Kacper Sygulski (47 kg), Marek Mazur (59 kg), Dawid Gubernat (66 kg), Bartłomiej Sobolewski (66 kg), Daniel Mozgowiec (72 kg), Marcin Szelągiewicz (85 kg) oraz wśród młodziczek Alicja Czyżowicz (36 kg).
Ogółem uzyskano 27 punktów. W punktacji klubowej Orzeł zajął I miejsce.
 
Badminton młodzików
W dniu 5.06.2010 w Głubczycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie.
W grze pojedynczej zwyciężył Szymon Grek a drugi był Dawid Mazur (obydwaj Technik Głubczyce), trzecie miejsce zajął Filip Kroczak z MUKS 2 Kietrz a czwarte Robert Mirga Technik Głubczyce.
W grze pojedynczej dziewcząt 4. miejsce zajęła Dominika Mróz MMKS K- Koźle.
W grze podwójnej chłopców zdecydowanie wygrała para Szymon Grek - Dawid Mazur, trzecie miejsce zajęły dwie pary: Dawid Minartowicz - Maciej Siemiginowski z Technika oraz Filip Kroczak - Paweł Słysz z Kietrza.
W grze mieszanej 1. miejsce zajęła para Rafał Piśniak i Magda Korejba MMKS K-Koźle a drugie miejsce para Technika Robert Mirga z Dominiką Minartowicz.
Łącznie nasi reprezentanci zdobyli 24,5 pkt., z czego 15 punktów zawodnicy z Technika Głubczyce.
Zawodnicy Technika Głubczyce
15 medali dla opolskiego pływania
8 medali seniorskich w tym 1 złoty, 3 srebrne, 4 brązowe to dorobek zawodniczek, jeszcze juniorek "Zrywu" Opole podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, rozegranych w dniach 3 - 6.06.2010r. w Gliwicach.
Złoto zdobyła sztafeta 4x200m stylem dowolnym w składzie: Anna Kawecka, Aleksandra Kamińska, Anna Jewczak, Natalia Pawlaczek.
Srebrne medale: Anna Jewczak na 400m st.zmiennym i 800m st.dow. oraz sztafeta 4x100m st.dow. (skład j.w.).
Brąz: Anna Jewczak na 100m st.motylkowym, Paula Żukowska na 400m st.zmiennym i 400m st.dowolnym oraz Natalia Pawlaczek na 200m st. dow.
7 medali nasi zawodnicy zdobyli w klasyfikacji młodzieżowca.
Multimedalistki to: Sonia Bochyńska z Juniora Kluczbork z kompletem od złota na 50m st.dow., przez srebro na 100m st.dow. i brąz na 50m st.motylkowym - oraz Natalia Poloczek ze Zrywu, specjalistka w st.klasycznym, która zdobyła 3 brązowe medale. Jeden srebrny medal dorzucił Maciej Stachura na dystansie 400m st.zmiennym. W sumie młodzieżowcy zdobyli dla województwa około 170 pkt. we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.
Całość wyników dostępna jest na stronie Polskiego Związku Pływackiego.
Lekkoatletyka w Opolu
W dniach 5 - 6.06.2010r. na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w wielobojach.
Nasi zawodnicy zdobyli w nich dwa medale: srebrny Paulina Rześniowiecka z UKS-MOS Opole w wieloboju juniorek a brązowy Krzysztof Plaskota z AZS-u KU Politechniki Opolskiej w wieloboju seniorów.
Mistrzostwa Polski w gimnastyce
Dobrze spisali się młodzi gimnastycy z NTG - Nysa na rozgrywanych w dniach 28 - 29 maja br. w Iławie Indywidualnych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej, zdobywając 4 brązowe medale.
Kamil Zoń zdobył dwa medale - w finale ćwiczeń wolnych i na drążku, Justyna Rumian w finale ćwiczeń wolnych a Jakub Zawadzki w wieloboju gimnastycznym.
Nyscy gimnastycy przysporzyli naszemu województwu łącznie 84 pkt. we współzawodnictwie sportu młodzieżowego w Polsce.
Pełne wyniki mistrzostw dostępne są na stronie Polskiego Związku Gimnastycznego.

Maciej Łabutin w kategorii seniorów zdobył brązowe medale
w finałach ćwiczeń na kółkach i na poręczach a w wieloboju gimnastycznym zajął czwarte miejsce w klasie mistrzowskiej
Regaty kajakowe
W sobotę 29 maja na jeziorze Paprocany w Tychach zorganizowano Międzynarodowe Regaty Kajakowe "DZIEŃ DZIECKA", na których dobrze spisali się zawodnicy Opolskiego Towarzystwa Kajakowego, zdobywając łącznie 13 medali. Najbardziej do sukcesu przyczynił się Piotr Markiewicz, który w kategorii młodzików zdobył 4 medale. Zuzanna Wolbach, która przygotowuje się do eliminacji OOM, w kategorii juniorek młodszych na dystansie k-1 1200m wywalczyła II lokatę.

Patryk Pasierbiński i Piotr Markiewicz po wygranym wyścigu k-2 na dystansie 1200m w kategorii młodzików
GRAND PRIX - Puchar Polski w pływaniu
W dniach 22 - 23.052010r. na nowym 50-metrowym basenie w Gliwicach odbył się wielki finał zawodów pływackich z cyklu Grand Prix - Puchar Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy "Zrywu" Opole.
Paula Żukowska była dwa razy druga na 200 i 400m stylem zmiennym oraz wygrała 400m st. dowolnym. Natalia Pawlaczek była dwa razy piąta na 100 i 200m oraz siódma na 50m st. dowolnym. Anna Kawecka była piąta na 50m i szósta na 100m st. dowolnym.
W końcowej klasyfikacji całego cyklu Grand Prix - Puchar Polski Paula Żukowska zajęła wysokie 5. miejsce!
Podczas gliwickich zawodów uhonorowano laureatów plebiscytu na najlepszych uczniów-sportowców szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego.
W tym plebiscycie Paula Żukowska zajęła I miejsce a na drugim uplasowała się Natalia Pawlaczek.

Paula Żukowska odbiera puchar dla laureata plebiscytu
Gimnastyka - Międzywoj. Mistrz. Młodzików
Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi gimnastycy z NTGim, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie, na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się 20.05.2010r. w Radlinie, uzyskując łącznie 20 pkt. w puntacji sportu młodzieżowego.
Karol Kuglarz zajął pierwsze miejsce w wieloboju gimnastycznym a także w finale skoku przez stół gimnastyczny i w finale ćwiczeń na drążku.
Filip Wroński był najlepszy w ćwiczeniach na kółkach i ćwiczeniach na poręczach a w wieloboju gimnastycznym zajął trzecie miejsce.
Do dorobku punktowego przyczynili się też: Patryk Siamro (1. miejsce w ćwiczeniach na drążku oraz 3. m-ce w ćwiczeniach na grzybku), Kamil Perkowski (2. m-ce w ćwiczeniach na kółkach i 3. m-ce w ćwiczeniach na drążku), Bartosz Bodziony (3. m-ce w skoku przez stół gimnastyczny).

Zespół NTGim - Nysa
Kajakarstwo - XXVI MP
W dniach 15 - 16 maja 2010r. w Gorzowie Wielkopolskim odbywały się XXVI Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym, na których wystąpiło 611 zawodników z 59 klubów. Przy silnym nurcie rzeki Warty, w trudnych warunkach pogodowych, uczestniczyli również zawodnicy Opolskiego Towarzystwa Kajakowego.
W kategorii dzieci w grupie chłopców na dystansie K-1 2000m Sławomir Chmielewski zajął II miejsce, w kategorii weteranów na dystansie K-1 2000m I miejsce zajął Jerzy Piechota. Zuzanna Wolbach zajęła IV miejsce w kategorii juniorek młodszych na dystansie K-1 10000m. W kategorii młodzików na dystansie K-1 3000m VII miejsce zajął Piotr Markiewiecz a w K-2 3000m X miejsce należało do Patryka Pasierbińskiego i Cezarego Ostrowskiego.
Sławomir Chmielewski
Badminton - MP młodzików
w dniach 14-16.05.2010r. w Suchedniowie odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. Mistrzostwa odbywały sie tylko w grach pojedynczych, startowało 48 najlepszych zawodników w Polsce. Spośród 7 zawodników reprezentujących nasze województwo najlepszy wynik osiągnęli Szymon Grek i Dawid Mazur z LKS Technik Głubczyce, którzy zajęli ex aequo 5. miejsce.

Od lewej stoją Szymon Grek i Dawid Mazur
Kolejny tytuł mistrzowski Jana Pułtoraka
Jan Pułtorak, 8-letni szachista "Rodła" Opole, który przed dwoma tygodniami zdobył Puchar Polski w Szachach młodzików do lat 8, może się pochwalić kolejnym sukcesem. Na rozgrywanych w dniach 15 - 16 maja br. w Malenovicach Międzynarodowych Mistrzostwach Republiki Czeskiej dzieci do lat 8 zajął zdecydowanie I miejsce z kompletem punktów (wygrywając wszystkie partie).
Jaś Pułtorak z kolejnym pucharem
XVI OOM - Mazowsze 2010
Zakończone zostały pozostałe konkurencje na XVI OOM.
W badmintonie w grze pojedynczej kobiet Kinga Haracz z Technika Głubczyce zdobyła złoty medal, a w grze pojedynczej mężczyzn brązowym medalistą został jej kolega klubowy Dominik Stebnicki. Dominik w parze z zawodnikiem z UKS Orbitek Straszęcin zdobył poza tym złoty medal w deblu mężczyzn, natomiast Kinga została brązową medalistką w parach mieszanych, występując razem z zawodnikiem z AZS WAT Warszawa.
W deblu kobiet srebrny medal wywalczyła para z UKS 15 Kędzierzyn-Koźle: Marta Jewtuch i Daniela Kobeluch.
Łącznie w badmintonie nasza młodzież zdobyła 32 pkt.
W zapasach w stylu wolnym mężczyzn brązowymi medalistami zostali zawodnicy Orła Namysłów: Witold Prociak (kat. 50 kg) i Patryk Dworczyk (kat. 54 kg). W tej dyscypilnie uzyskaliśmy 14 pkt.
Zdobyte punkty w pozostałych dyscyplinach: tenis stołowy - 12,5 pkt., taekwondo ITF - 10 pkt., akrobatyka sportowa i szachy - po 1 pkt. Ogółem w trakcie tej olimpiady zdobyliśmy 207 pkt.
Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie XVI OOM:   www.olimpiada-mazowsze.pl

Medaliści w badmintonie - od lewej: Kinga Haracz,
Marta Jewtuch, Dominik Stebnicki, Daniela Kobeluch
Weekend na pływalni
W ostatni weekend najlepsi nasi zawodnicy startowali podczas kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix które zostały rozegrane w Oświęcimiu.
Paula Żukowska zajęła w klasyfikacji generalnej 4. miejsce, a Natalia Pawlaczek 6. Paula wygrała: 200 m stylem zmiennym i 800 m st. dowolnym oraz była 2 na 400 m st. zmiennym. Natalia była 2. na 200 m st. dowolnym i 4. na 100 m st. dowolnym. Obie zawodniczki reprezentują "Zryw" Opole. Dobrze zaprezentowała się też Sonia Bochyńska z UKS Junior Kluczbork: 2. miejsce na 100 m st.dow., 3. na 50 m st. motylkowym i dwa razy 4. m-ce na 50 i 200 m st. dowolnym.
Młodsi zawodnicy rywalizowali w towarzyskich zawodach "Kędzierzyńskie Koziołki". W zawodach wzięło udział 300 zawodników w wieku od 10 do 15 lat , z 29 klubów pływackich z całej Polski.
Najlepszą wśród dziewcząt w kat. 12 lat została Aleksandra Gruszczyńska z DOKiS Vega Dobrodzień a z chłopców 10-11 lat Dominik Bujak z MMKS Kędzierzyn-Koźle.
Najwięcej medali - 30 szt., w tym 14 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych, we wszystkich kategoriach wiekowych, zdobył DOKiS Vega Dobrodzień i ten klub wygrał ogólną klasyfikację.
Wszystkie wyniki dostępne są na stronie:
»  www.omegatiming.pl
XVI OOM - Mazowsze 2010
Na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zakończone zostały kolejne konkurencje.
Dwa medale zdobyli młodzi sportowcy z naszego województwa - gimnastycy z NTGim Nysa: Patryk Pyrz został złotym medalistą w ćwiczeniach na poręczach a Tomasz Trepner zajął trzecie miejsce w ćwiczeniach na kółkach. Łącznie nasi zawodnicy w gimnastyce sportowej uzyskali 80,50 pkt.
Zdobycze punktowe w pozostałych dyscyplinach: zapasy w stylu klasycznym - 11 pkt., szermierka /szpada/ - 20 pkt., judo kobiet i judo mężczyzn - po 1 pkt.
Ogółem opolscy zawodnicy zdobyli dotychczas 3 medale i 136,50 pkt.

Na równoważni Paula Kwiczała z NTGim Nysa
( 8 miejsce w wieloboju gimnastycznym )
8-letni Mistrz Polski
Rozgrywany w Międzyzdrojach w dniach 1 - 3.05.2010r. Puchar Polski Młodzików do lat 8 w Szachach zakończył się sukcesem zawodnika PUKS "Rodło" Opole Jana Pułtoraka, który z wynikiem 8,5 pkt. z 9-ciu partii zajął samodzielne pierwsze miejsce.
Jaś obronił tym samym tytuł Mistrza Polski Przedszkolaków zdobyty przed rokiem w Chotowej oraz zapewnił sobie prawo do gry w Pucharze Polski do lat 10 w roku przyszłym.
»  Pełne wyniki.

Jaś Pułtorak ze swoim trofeum
Sumo - Mistrzostwa Europy
Polska reprezentacja odniosła sukces podczas Mistrzostw Europy juniorów i kadetów w sumo, rozgrywanych w dniach 1 - 2.05.2010r. w Kijowie, zdobywając 23 medale.
W kategorii juniorek do tych zdobyczy medalowych przyczyniły się także zawodniczki z naszego województwa, reprezentantki UKS 7 Strzelce Opolskie: Katarzyna Namyślak - srebrny medal w kat. 50 kg i Monika Bank - brązowy w kat. +70 kg. Monika występowała także w drużynie juniorek, która wywalczyła srebrny medal.
 
MP seniorów w zapasach
W dniach 30.04-1.05.2010r. w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym z udziałem całej krajowej czołówki.
Kolejny bardzo udany występ zaliczył Bogdan Krzyżański z LKS „Orzeł” Namysłów, który w kategorii wagowej 96 kg zajął trzecie miejsce. Jest to jego drugi brązowy medal zdobyty w kategorii seniorów w tym roku; podczas marcowego Pucharu Polski seniorów w Białogardzie podopieczny trenera Łukasza Bogdana także był trzeci.
»  Wyniki końcowe.
MP w Podnoszeniu Ciężarów
Dwa medale zdobyli nasi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w Podnoszeniu Ciężarów, które odbywały się dniach 1 - 2.05.2010r. w Sędziszowie Małopolskim .
Złoty medal w kat. 56 kg zdobył Dominik Pol (MOS Opole) uzyskując w dwuboju 185 kg (83+102). W kat. 94 kg drugie miejsce zajął Paweł Koszałka z Budowlanych Opole z wynikiem 338 kg (151+187).
Miejsca pozostałych naszych dwóch zawodników: Łukasz Trafny (Budowlani) - 4. m-ce w kat. 105 kg (280=130+150), Mateusz Kopeć (MOS) - 7. m-ce w kat. 69 kg (217=97+120).
Łącznie nasi reprezentanci uzyskali 38 pt.
Pełne wyniki dostępne na stronie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów: www.pzpc.pl.
7 medali młodych gimnastyczek
Świetnie zaprezentowały się dziewczęta z Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, uczennice Zespołu Szkół Sportowych w Nysie, na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w dniach 23 - 25.04.2010r. w Nysie.
Karolina Czarkowska zdobyła komplet trzech złotych medali: w wieloboju gimnastycznym, skoku przez stół gimnastyczny i finale ćwiczeń wolnych. Oktawia Fułat uzyskała srebro w wieloboju, złoto w ćwiczeniach na równoważni i brązowy medal w skoku przez stół gimnastyczny, a Weronika Antosiak brązowy medal w finale ćwiczeń na równoważni.
Na punktowanych miejscach znalazły się także Alicja Waligóra, Nikola Krzyżowska oraz Natalia Dusza.
Łącznie nyskie dziewczęta uzyskały 14 pkt. w puntacji systemu sportu młodzieżowego w Polsce.
Międz. Mistrz. Polski Juniorów w zapasach
W dniach 23-24.04.2010r. w Dzierżoniowie rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach województwo opolskie reprezentowali 3 zapaśnicy LKS Orzeł Namysłów, podopieczni trenera Krzysztofa Pawlaka. Cała trójka zdobyła medale:
 • Patryk Dworczyk - srebrny w wadze 55 kg
 • Mariusz Sajdak - brązowy w wadze 60 kg
 • Arkadiusz Bohm - srebrny w wadze 66 kg.

 • W punktacji klubowej Orzeł został sklasyfikowany na wysokim piątym miejscu. Startowało ogółem aż 358 zawodników z 25 klubów.
  XVI OOM - Mazowsze 2010
  W niedzielę 25.04.2010r. na XVI OOM zakończona została rywalizacja w pierwszych dwóch konkurencjach.
  W podnoszeniu ciężarów startowało trzech naszych zawodników, uzyskując łącznie 8 pkt. w klasyfikacji. Brązowy medal w kat. 94 kg zdobył Adam Zasłonka z Budowlanych Opole. Pozostali dwaj zawodnicy uplasowali się na 16. pozycjach: Marcin Fiałka z Budowlanych (kat. 77 kg) i Łukasz Pycyna z MOS Opole (kat. 56 kg).
  W taekwondo olimpijskim piąte miejsca zajęli (wszyscy z Opolskiego Klubu Taekwondo): Michał Junik (kat. -49), Mateusz Szwejger (kat. -65), Maciej Langer (kat. 69+), Karolina Stec (kat. -51) i Martyna Richter (kat. 63+). Na 9. miejscu uplasowała się w Agnieszka Stus (kat. 63+).
  Łącznie w tej dyscyplinie nasza młodzież zdobyła 15 pkt.
  Wszystkie wyniki dostępne na stronie Olimpiady:
  »  www.olimpiada-mazowsze.pl
  XVI OOM - biegi przełajowe
  Na rozgrywanej w dniach 26 - 27.03.2010r. w WPKiW w Chorzowie XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych nasze województwo zdobyło łącznie 20 punktów. Spośród 12 naszych zawodników najlepszy wynik uzyskała Agnieszka Piotrowska z UKS-MOS Opole, która w biegu juniorek młodszych na 2 km zajęła 8. miejsce.
  Wszystkie wyniki dostępne na stronie Olimpiady:
  »  www.przelajoweoom.itl.pl
  Finał MP juniorów młodszych w szachach
  W Wiśle zakończyły się, trwające od 20 marca br., rozgrywki finałowe Mistrzostw Polski juniorów młodszych (do 12 lat) w szachach. Czwórka zawodników z naszego województwa, którzy zakwalifikowali się do udziału w finale, zdobyła łącznie 6 punktów w klasyfikacji. Najlepszy wynik uzyskała Paulina Kopica (PUKS "Rodło" Opole), która zajęła 13. miejsce.
  Równolegle rozgrywany był też Puchar Polski dziewcząt i chłopców do lat 10. Z naszych reprezentantów najwyżej sklasyfikowana została Agnieszka Kwiatkowska ("Swornica" Czarnowąsy), która zajęła 11. miejsce wśród dziewcząt.
  Badminton - MP Juniorów i Młodzieżowców
  W dniach 19 - 21.03.2010r. w Choroszczy (woj. podlaskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie.

  W kategorii juniorów w singlu dziewcząt tryumfowała Aneta Wojtkowska a brązowy medal zdobyła Katarzyna Macedońska (obydwie LKS "Technik" Głubczyce).
  W grze pojedyńczej juniorów brązowe medale zdobyli Patryk Szymoniak i Przemysław Urban (także "Technik"). Przemysław Urban w deblu mężczyzn został wicemistrzem Polski.
  W deblu kobiet brązowy medal zdobyły Katarzyna Macedońska z Justyną Pasternak ("Technik"). W grze mieszanej srebrny medal wywalczyli Aneta Wojtkowska i Patryk Szymoniak.

  W kategorii młodzieżowców w grze pojedyńczej mistrzem Polski został Adrian Dziółko (UKS "15" Kędzierzyn-Koźle), który wraz z Wojciechem Lenartowiczem ("Technik") zdobył srebrny medal w deblu.
  Brązowy medal w deblu mężczyzn zdobył Damian Broj (UKS "15").

  W kategorii młodzieżowców najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Adrian Dziółko, a w kategorii juniorów Aneta Wojtkowska.


  Na najwyższym podium Aneta Wojtkowska;
  na 3 miejscu Katarzyna Macedońska
  Łucznictwo - sukcesy Oli
  W dniach 12-14.03.2010r.na rozegranych w Milówce k. Żywca XXV Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie zawodniczka KŁ "Chrobry" Głuchołazy Aleksandra Wojnicka zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów w konkurencji Indywidualna Olimpijska Runda FITA.

  Aleksandra Wojnicka na najwyższym podium

  Występując jako reprezentantka Polski na Halowych Mistrzostwach Europy Juniorów POREC 2010 (Chorwacja) w dniach 16-20.03 br., wraz z zawodniczkami "Łucznika" Żywiec: Natalią Leśniak i Paulą Wyczechowską, Aleksandra Wojnicka zdobyła brązowy drużynowy medal Mistrzostw Europy Juniorów.

  Aleksandra Wojnicka w polskim zespole (w środku)
  Pływanie - Mistrzostwa Szkół Sportowych
  W Raciborzu w dniach 20 - 21.03.2010r. rozegrano Mistrzostwa Polski Szkół - Finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Pływaniu. Zawodnicy Opolszczyzny wrócili z nich z pięcioma medalami.
  W kategorii szkół podstawowych zawodnicy Zrywu Opole reprezentujący PSP Nr 5 wywalczyli 9. miejsce na 24 startujące szkoły sportowe oraz zajęli 6. m-ce w klasyfikacji medalowej. Najlepszą zawodniczką w tej grupie była Magda Sproska, która zdobyła 3 medale: złoty na 100m styelm motylkowym, srebrny na 100m st. dowolnym i brązowy na 200m st. zmiennym. W klasyfikacji generalnej Magda zajęła 3. miejsce.
  Srebrny medal na 200m st. dowolnym zdobyła Marta Słowik (Zryw Opole, PSP Nr 5) a brązowy na 50m st. dowolnym Joanna Kapela z DOKiS Vega Dobrodzień.
  W kategorii szkół gimnazjalnych prym wiódł Michał Kotlewski (Zryw Opole, PG Nr 1) , który czasem 1.58.00 na 200m st. dowolnym w klasyfikacji generalnej wywalczył 6. miejsce. PG Nr 1 Opole zostało sklasyfikowane na 16. miejscu.
  Startująca po kontuzji Agata Pawlisz (MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentująca SMS Racibórz) zajęła 6. miejsce na dystansie 100m. st. klasycznym.
  Wszystkie wyniki dostępne na stronie:
  »  www.omegatiming.pl
  Siatkarki SMS II LO w finale
  W dniach 19 - 21.03.2010r. w Opolu rozgrywany był jeden z czterech półfinałów Mistrzostw Polski w siatkówce juniorek. Nasze dziewczęta z SMS II LO Opole uzyskały, po raz drugi z rzędu, awans do finału.
  Po przegranym meczu z PTPS Piła ( 1 : 3 ) pokonały MKS V LO Rzeszów ( 3 : 2 ) i Wisłę Kraków ( 3 : 0 ).
  Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach
  W dniach 6 - 14.03.2010r. w Karpaczu odbywały się rozgrywki finałowe Mistrzostw Polski Juiorów w Szachach w kategoriach wiekowych do 16 i 18 lat. Z naszego województwa brała w nich udział czwórka zawodników.
  W kategorii dziewcząt D-18 11. miejsce zajęła Dorota Prandzioch z Rodła Opole. Joanna Szybka (PAT Ligota Dolna) w tej samej grupie uplasowała się na 27. pozycji.
  Paweł Kowalczyk (Rodło Opole) był 22. w grupie C-18 a Adam Jachym (Społem Opole) 23. w kategorii C-16.
  Łącznie nasi szachiści zdobyli 6 punktów w klasyfikacji.
  Strona mistrzostw: mpj2010.org
  Pływanie - Grand Prix w Opolu
  W dniach 13 - 14.03.2010r. w Opolu rozgrywane były, już po raz trzeci, zawody Grand Prix - Puchar Polski w pływaniu. Zawody zorganizował klub MKS "Zryw" Opole na obiektach Zespołu Szkół przy ul. Hubala. W imprezie wzięło udział 278 zawodników z 42 klubów, w tym czołówka polskich pływaków, zarówno seniorów jak i juniorów.
  Klasyfikację generalną wśród mężczyzn wygrał Radosław Kawęcki z Kornera Zielona Góra, który osiągnął bardzo dobre, na światowym poziomie, rezultaty na dystansie 100 i 200m stylem grzbietowym. Drugim miejscem musiał zadowolić się V-ce Mistrz Świata, specjalista st. motylkowego, Paweł Korzeniowski z AZS AWF Warszawa. Trzeci był Maciej Hreniak specjalista w stylu dowolnym.
  Wsród kobiet prym wiodła Ola Urbańczyk z "Trójki" Łódź, której czasy z dystansu 50m stylem motylkowym i 100m st. zmiennym dały I m. w rankingu. Druga była Mirela Olczak ze Słowianki Gorzów, a trzecia Katarzyna Wilk z Jordana Kraków.
  Najlepszą z opolskich zawodniczek okazała się Paula Żukowska ze "Zrywu" Opole, która zajęła 4m. w klasyfikacji generalnej. Osiagnęła ona zbliżone do rekordów życiowych wyniki na 800m st. dowolnym /1. miejsce/ i 400m st. zmiennym /2. miejsce/. Startowała też na dystansie 400m st. dowolnym i 200m st. motylkowym gdzie zajmowała 2. miejsca.
  Pozostali zawodnicy Opolsczyzny z pierwszej szóstki to : Natalia Pawlaczek z drugimi miejscami na 100 i 200m st. dowolnym oraz 3 m. na 50m st. dowolnym, Maciek Stachura 4. i 5. na 200 i 100m st. klasycznym, Anna Kawecka 5. i 6. m-ce na 100 i 50m st. dowolnym, Natalia Poloczek dwa razy 6m. na 50 i 100m st. klasycznym oraz Ola Kamińska 6. m-ce na 400m st. zmiennym - wszyscy ze "Zrywu" Opole. Sonia Bochyńska reprezentująca Juniora Kluczbork zajęła 4m. na 50m st. motylkowym i 5 m. na 50m st. dowolnym.
  Pozostali przedstawiciele klubów Opolszczyzny: DOKiS Vegi Dobrodzień, MMKS K-Koźla i Juniora Kluczbork - juniorzy w wieku 14 lat zajmowali dalsze miejsca.
  Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta w Opolu.
  Wszystkie wyniki dostępne na stronie:
  » www.omegatiming.pl.
  Siatkówka dziewcząt w Opolu
  W hali II LO w Opolu rozegrany został jeden z ćwierćfinałowych turniejów o mistrzostwo Polski juniorek. Świetnie spisały się w nim dziewczęta z SMS LO II Opole, wygrywając wszystkie trzy mecze i awansując tym samym do półfinałów.
  Nasze siatkarki w pokonanym polu pozostawiły drużyny: UKS Poznań 3:1, Budowlani Toruń 3:0 i Aluprof Bielsko Biała 3:1.
  Zapasy - II Puchar Polski
  W dniach 5 - 6 marca br. w Białogardzie rozegrany został II Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym, z udziałem całej krajowej czołówki - ogółem 127 zawodników z 31 klubów. Opolszczyznę reprezentowali zawodnicy LKS "Orzeł" Namysłów, który w punktacji klubowej zajął 8. miejsce.
  W wadze do 60 kg Mariusz Sajdak zdobył brązowy medal. Brązowy medal zdobył także Bogdan Krzyżański w wadze 96 kg.
  Berlin - International Swim Meeting '2010
  W dniach 5 - 7.03.2010r. w międzynarodowej obsadzie 149 klubów z 18 państw rywalizowali w Berlinie nasi opolscy pływacy.
  W zawodach najlepsze 4. miejsce zajęła Paula Żukowska na dystansie 200m stylem motylkowym. Dwa razy 5m. z bardzo dobrymi rezultatami zajęła Natalia Pawlaczek na dystansach 50 i 100m stylem dowolnym. 7. oraz 10. miejsce zajął Maciej Stachura w rywalizacji na 200 i 100m stylem klasycznym.
  7m. na 200m stylem dowolnym Oli Kamińskiej i 7m. Ani Kaweckiej na 50m st.dowolnym to również dobre rezultaty. Najmłodsza zawodniczka Magdalena Sproska zajmowała dalsze miejsca.
  Wszyscy zawodnicy reprezentują MKS "Zryw" Opole.
  O bardzo wysokim poziomie tych zawodów świadczy m.in. start Federici Pellegrinii, Frantisci Segat oraz Nikolaya Skvorcova i innych, znanych ze światowych aren, pływaków.
  Wszystkie wyniki dostepne na stronie:
  » www.ism-germany.com.
  XVI OOM w Sportach Zimowych
  Nasi juniorzy zakończyli już swój udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych "Dolny Śląsk '2010".
  W dniach 19 - 21.02.2010 w Świdnicy odbywały się zawody w łyżwiarstwie figurowym, w których w kategorii solistek wystartowały dwie zawodniczki UKLF Piast Opole: Malwina Gniot i Hanna Warzyniak. Malwina zajęła 13. miejsce (1 pkt. w klasyfikacji) a Hania uplasowała się na 17. pozycji.
  Opolscy juniorzy zdobyli na Olimpiadzie - w trzech konkurencjach, w których startowali (short track, hokej na lodzie i łyżwiarstwo figurowe) - łącznie 72 punkty.
  Strona XVI OOM:   www.oom2010.pl
  XVI OOM w Sportach Zimowych
  Dobrze zaprezentowały się juniorki OMKŁS Opole na rozgrywanych w Świdnicy w dniach 12 - 14.02.2010r. zawodach w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze (short track), zdobywając łącznie 7 medali.
  Marta Wójcik zdobyła srebrne medale na dystansach 500, 800 i 1500m i zajęła także drugie miejsce w wieloboju. Katarzyna Iwach zdobyła brązowe medale na 500 i 800m. Srebrny medal wywalczyła sztafeta juniorek na 2000m w składzie: Ada Birecka, K. Iwach i M. Wójcik.
  W tym samym terminie w Sosnowcu odbywały się zawody w hokeju na lodzie. Drużyna Orlika Opole zajęła w nich V miejsce.

  Marta Wójcik (z prawej) i Katarzyna Iwach
  Źródło: "Nowa Trybuna Opolska",  fot. Mariusz Matkowski
  Pływanie - Grand Prix • Puchar Polski
  W dniach 6 - 7.02.2010r. w Dębicy na 50-metrowej pływalni rozegrano kolejne zawody z cyklu Grand Prix - Puchar Polski, z udziałem trzech zawodniczek "Zrywu" Opole.
  Natalia Pawlaczek w pływaniu stylem dowolnym zajęła 1m. na 200m z czasem 2.03.52 /nowy rekord życiowy/ oraz 2m. na 100m (0.58.10) i 3m. na 50m (0.17.26). Osiągnięte dobre rezultaty pozwoliły jej na zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji zawodów.
  Paula Żukowska była pierwsza na 400m stylem zmiennym (5.03.41) oraz druga na 400m st. dowolnym (4.29.13) i na 800m st. dow. (9.13.76). Startowała także w nietypowej dla siebie konkurencji 100 i 200m stylem grzbietowym, gdzie zdobyła 6. lokatę.
  Natalia Poloczek, specjalistka w stylu klasycznym, była czwarta na 50m (2.27.26), piąta na 100m i siódma na 200m.
  W klasyfikacji generalnej piąte miejsce zajmuje Paula Żukowska, a dziewiąte Natalia Pawlaczek.
  Następne zawody z cyklu Grand Prix - Puchar Polski odbędą się w dniach 13-14 marca w Opolu.
  Zimowe Mistrzostwa Polski - pływanie
  W rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzików 13-letnich Magdalena Sproska ze "Zrywu" - Opole zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym, uzyskując wynik 0.31.38. W finale A wystartował też Remigiusz Grudziecki z MMKS Kędzierzyn-Koźle, który zajął 5. miejsce na 100 m stylem motylkowym (z czasem 1.09.22). Dalsze miejsca w finałach zajmowali Niedźwiecka, Greglak i R.Nowak z Vegi Dobrodzień.
  W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich, które odbyły się w Zamościu, w finałach B pływali Kasia Kijak i Jakub Stefaniuk z opolskiego "Zrywu".
  Wszystkie wyniki dostępne są na stronie http://www.polswim.pl.
  Puchar Polski w Zapasach
  W Osielsku rozegrano I Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym, z udziałem całej krajowej czołówki.
  Bardzo dobrze spisał się zapaśnik LKS Orzeł Namysłów, wychowanek trenera Krzysztofa Pawlaka, Arkadiusz Bohm, który zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej 66 kg. Jest to duży sukces tego zawodnika, który jeszcze jest juniorem.
  Dobrze spisał się także inny zawodnik Orła Bogdan Krzyżański, wychowanek trenera Łukasza Bogdana , który zajął V miejsce w wadze 96 kg.
  Pływanie - Grand Prix • Puchar Polski
  Pływaczki ze "Zrywu" Opole Natalia Pawlaczek, Anna Kawecka i Natalia Poloczek wystartowały w pierwszej tegorocznej edycji Grand Prix Polski, zorganizowanej w dniach 9 - 10.01.2010r. w Kozienicach.
  Pawlaczek zajęła trzykrotnie pierwsze miejsce: na 50, 100 oraz 200 m stylem dowolnym. Na tych samych dystansach Kawecka była trzykrotnie trzecia, natomiast Poloczek zajęła 2. miejsce na 100 m i 3. na 50 m stylem klasycznym.
  Wszystkie wyniki są dostępne na stronie http://www.polswim.pl.
  Światowa gimnazjada
  Paula Żukowska zdobyła dwa medale na światowej gimnazjadzie, która odbywa się w stolicy Kataru - Dausze. Na 400 metrów stylem dowolnym osiągnęła czas 4.12,62 - jest to nowy rekord Polski 16,17,18 lat oraz światowy rekord gimnazjady. Drugi medal - brązowy - Żukowska zdobyła na 200 metrów stylem zmiennym, osiągając czas 2.17,66.
  Natalia Pawlaczek płynąc na ostatniej zmianie sztafety 4x100 zmiennym wywalczyła złoty medal dla Polski - czas sztafety 4.08,91 jest rekordem Polski 16-latek.
  Obie pływaczki reprezentują "Zryw" Opole.
    2016     2015     2014     2013     2012     2011     2010     2009